ROZHOVOR: Tomáš Tomčo – „Zdraví je to nejcennější, co máme“

Naturhouse Jičín

Výživová poradna Naturhouse, která působí v Jičíně a Turnově, neřeší „pouze“ hubnutí a boj s kilogramy, ale dokáže nabídnout i podzimní detox, který v současné době vyhledává stále více lidí. Otázky ohledně možnosti jak získat zdraví, lepší pocit a tělo, nebo se detoxikovat, jsme položili Tomáši Tomčo z jičínské pobočky Naturhouse.

Jak řeší Naturhouse podzimní únavu?
Pro klienty máme připravený balíček „Jarní, Letní, Podzimní nebo Zimní detox“, se kterým získají analýzu těla, jídelníček a přírodní produkty, které napomáhají detoxikovat tělo. Kromě nabyté energie může být bonusem také nějaké to shozené kilo.

Pokud bychom se zaměřili na hubnutí, jaké máte s klienty výsledky?
V Turnově máme rekord 50kg, které klientka úspěšně shodila a v Jičíně zhubnul klient 28kg, což je také úžasné. Pobočka v Jičíně je otevřena třetím rokem, tak už se těším až někdo překoná rekord z Turnova. Je ale dobré si uvědomit, že shodit 50kg není jen tak a nezvládne se to za měsíc. Je potřeba odhodlání, pevná vůle a hlavně chtít změnit své stravování.

Jaké jsou důvody hubnutí vašich klientů? Hubnou kvůli zdraví?
Kupodivu jen malé procento klientů přijde ze zdravotních důvodů. Většina klientů chce změnit vzhled „nelíbí se sama sobě“. Pokud potřebuje někdo zhubnout kvůli zdraví, většinou přijde za 5 dvanáct. Až poté, co mu doktor vyhrožuje, aby se sebou něco udělal. A přitom zdraví je to nejcennější, co máme!

V čem se lišíte oproti konkurenci?
Rozhodně přístupem. Snažíme se maximálně věnovat klientům a motivovat je. Jsme zvyklí, že nám lidé píšou a volají večer nebo i o víkendu „Můžu tohle, dělám to správně, mám chuť a sladké, atd.…“ Občas jim povolím nějaký ten prohřešek – alkohol nebo sladké. Dále pak v Naturhouse poskytujeme analýzu těla zdarma. Máme širokou klientelu od ředitelů po matky samoživitelky, takže se snažíme vyhovět každému. V neposlední řadě je také velké plus, že naše klienty objednáváme na čas, tudíž nemusejí trávit hodin v čekárně jako u doktora a dokážeme vyjít vstříc a objednat i mimo pracovní dobu.

Jak je to v programu se sportem? Nutíte klienty sportovat?
90 procent klientů nesportuje. Samozřejmě jim to doporučujeme, ale nenutíme je. Ten, kdo sportuje, samozřejmě dosáhne na svoji vysněnou váhy rychleji. Pro skvělé výsledky bohatě stačí kolo nebo procházky.

Taková životní změna je určitě o pevné vůli, chybí lidem?
Vůle ani ne. Když už přijdou a investuji peníze do hubnut, tak se snaží. Lidem naopak chybí odhodlání. Často se stydí říct si o pomoc. Naopak mám i klienty, kteří řeknou „já vím jak na to, ale potřebuji dohled“. Zdravé hubnutí je 0,5 – 1kg týdně. U nás jsou výsledky takové, že za první měsíc klient zhubne v průměru 4-5kg, což rozhodně není k zahození. Navíc s námi se hubne bez hladovění a to je velké plus.

Co vás osobně motivuje dělat tuto práci?
Rozhodnutí dělat výživového poradce přišlo ze dne na den a rozhodně nelituji. Těší mě, když se klientům daří. Snažím se je motivovat a dodat elán. Spousta klientek díky Naturhouse znovu našla ztracené sebevědomí a s nižší váhou se cítí úžasně, okolí je chválí a to je na celé práci to nejlepší. Těším se na další klienty, kteří se odhodlají, udělají první krok a přijdou se se mnou poradit.

Děkuji za rozhovor: Jitka Maděrová / Český ráj v akci

Přečtete si příběhy naších klientů

Objednejte se na konzultaci zdarma ještě dnes!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.